piątek, 14 grudnia 2012

Warsztaty plastyczne w bibliotece

Niezmiernie miło było nam gościć uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie, którzy przybyli do biblioteki na zaproszenie do udziału w warsztatach plastycznych.

W pierwszym dniu zajęć tj. 13 grudnia przyszli uczniowie kl. II „b” pod opieką pani Anny Korneluk.
Zajęcia poprowadziła Ewa Szewczyk, pracownik ds. administracyjnych MBP we Włodawie, która chętnie i umiejętnie podzieliła się swoim talentem z naszymi gośćmi. Natomiast dzieci zdradziły nam kilka swoich pomysłów na efektowne ozdoby i wykonały przepiękne dzwonki-wycinanki.
Tematem zajęć były ozdoby choinkowe. Dzieci wykonały własnoręcznie kolorowe gwiazdki i brokatowe serduszka, którymi po skończonej pracy przystroiły biblioteczną choinkę w Galerii „Na Piętrze”.
Zajęcia urozmaiciła wizyta strażaków z Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie, którzy w tym dniu zapoznawali się z planami budynku podczas rutynowych ćwiczeń. Po zrobieniu pamiątkowej fotografii maluchy ochoczo powróciły do twórczej pracy plastycznej.
Wspaniałą, kolorową choinkę można podziwiać w galerii, a zdjęcia z tego spotkania na naszej stronie internetowej.

Nie mniej wrażeń przyniósł nam także drugi dzień warsztatów. Odwiedzili nas uczniowie kl. VI „c” tej samej szkoły, którzy przybyli do nas 14 grudnia pod opieką pani Elżbiety Radczuk, pracownika biblioteki szkolnej.
Podczas wykonywania ozdób choinkowych młodzież uważnie słuchała wskazówek prowadzącej zajęcia Ewy Szewczyk. Efektem końcowym pracy były piękne gwiazdki i kwiatki na choinkę.
Udekorowane drzewko można podziwiać w Galerii „Na Parterze” naszej biblioteki.
Dziękujemy Wam za miło spędzony czas, Ewie natomiast za ciekawe pomysły i cenne wskazówki przy tworzeniu choinkowych błyskotek.

Szczególne podziękowania kierujemy do pana Włodka Czeżyka z Nadleśnictwa Włodawa, za przekazanie bibliotece przepięknych, pachnących świątecznych drzewek.


Joanna Orzeszko

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz